why HPMC is necessary in construction?

İnşaat sektörü: Çimento harcı için su tutucu ve geciktirici olarak harcı pompalanabilir hale getirir. Yayılabilirliği artırmak ve çalışma süresini uzatmak için sıva macunu, alçı, macun tozu veya diğer yapı malzemelerinde bağlayıcı olarak kullanılır. Seramik karo, mermer, plastik dekorasyon için macun olarak, macun arttırıcı olarak kullanılır ve ayrıca çimento miktarını da azaltabilir. HPMC'nin su tutma özelliği, uygulamadan sonra çok hızlı kuruma nedeniyle bulamacın çatlamasını önleyebilir ve sertleştikten sonra mukavemeti artırabilir.
1.1 Çimento harcı: Çimento-kumunun dağılabilirliğini iyileştirin, harcın plastisitesini ve su tutma özelliğini büyük ölçüde iyileştirir ve çatlakları önleme ve çimentonun mukavemetini artırma üzerinde etkisi vardır.
1.2 Fayans çimentosu: Preslenmiş fayans harcının plastisitesini ve su tutma özelliğini iyileştirin, fayansların yapışma kuvvetini iyileştirin ve tebeşirlenmeyi önleyin.
1.3 Alçı pıhtılaştırma bulamacı: su tutma ve işlenebilirliği iyileştirin ve alt tabakaya yapışmayı iyileştirin.
1.4 Derz çimentosu: akışkanlığı ve su tutmayı iyileştirmek için alçıpan için derz çimentosuna eklenir.
1.5. Seramik üretimi: Seramik ürünlerin üretiminde yaygın olarak bağlayıcı olarak kullanılır.
1.6. Kaplama endüstrisi: Kaplama endüstrisinde koyulaştırıcı, dispersan ve stabilizatör olarak su veya organik solventlerde iyi bir uyumluluğa sahiptir.