HPMC Hammaddeleri hakkında daha fazla bilgi edinin: Rafine Pamuk

Rafine pamuk nedir?


Rafine pamuk, tek tip ve gevşek, ağaç yongaları, bambu yongaları, tortu, yağ, metal ve diğer yabancı maddeler içermeyen bir tür beyaz pamuk lifidir.
Rafine pamuk iyi hidrofilikliğe ve iyi adsorpsiyona sahiptir ve gıda, ilaç, tekstil ve diğer alanlarda yaygın olarak kullanılmaktadır.


Rafine pamuk nerelerde kullanılabilir?

Rafine pamuk toksik değildir, kokusuzdur ve suyu emmesi kolaydır ve eter selüloz (HidroksiPropil Metil Selüloz (HPMC gibi) Hidroksietil Selüloz (HEC) Sodyum Karboksimetil Selüloz (CMC) nitroselüloz (nitroselüloz) üretimi için ana malzemedir) ve selüloz asetat, Rafine pamuk, gıda, ilaç, günlük kimyasallar, plastik, elektronik, kağıt yapımı, metalurji, havacılık ve diğer birçok alanda yaygın olarak kullanılmaktadır ve "özel endüstriyel monosodyum glutamat" olarak bilinir.
Rafine pamuğun hammaddesi, insanların giderek daha fazla savunduğu yeşil, sağlıklı ve çevre koruma tüketim konseptine uygun doğal bitki selüloz elyafıdır. Özellikle, kalınlaştırma ve şekillendirme işlevi, rafine pamuklu ürünlerin pazar beklentisini genişletiyor. Vazgeçilmez ve yeri doldurulamaz rolü giderek daha belirgin hale geliyor.

Rafine pamuk pazarının beklentisi nedir?


Pamuk linterleri, pamuk üretim sürecindeki yan ürünlerdir ve pamuk linterleri pazarı büyük ölçüde pamuk üretimi ile ilgilidir. 2019 yılında pamuk ekim alanı 3,34 milyon hektar, yıllık pamuk üretimi 5,89 milyon ton olurken, 100 ton pamuğa sadece yaklaşık 18 ton pamuk linter üretildi. 2019 yılında ülkemde pamuk linter üretiminin 1.060 milyon ton civarında olduğu tahmin ediliyor.
Şu anda Çin, dünyadaki en büyük rafine pamuk üreticilerinden biridir. Rafine pamuk endüstrisinin giriş engelleri nispeten düşüktür ve ana hammaddeler daha az sermaye gerektiren tarım ve yan ürünlerdir. Önemli büyüme, sektöre giren işletmelerin hızlı artışı